Ndërlidhjet

Ban Ki Moon arriti në Irak


Sekretari i Përgjithshëm i Kombeve të Bashkuara, Ban Ki Moon, arriti në një vizitë të paparalajmëruar në Irak. Ai do të takojë presidentin Jalal Talabani.
Një zëdhënës i Kombeve të Bashkuara tha se sekretari i përgjitshëm do të përgëzojë popullin irakian për mbajtjen e zgjedhjeve të lira dhe jo të dhunshme.
XS
SM
MD
LG