Ndërlidhjet

Faith përshëndet emërimin e shefit të AKI


Përfaqësuesi civil ndërkombëtarë Piter Faith përshendeti emërimin e Bashkim Smakajt drejtor të Agjencisë Kosovare të Inteligjencës. "Ky është edhe një hap drejt forcimit të institucioneve të Kosovës" tha Faith. "Smakaj pranon obligime të rëndësishme para së gjithash për të ngritur agjencinë e cila është jopolitike dhe multietnike" potencoi Faith.
XS
SM
MD
LG