Ndërlidhjet

Hoolbroke arrin në Pakistan


I dërguari i posaqëm amerikan për Afganistanin dhe Pakistanin, Richard Holbrooke arrin në Islamabad në një vizitë tre ditore. Hoolbroke do të diskutojë me liderët pakistanezë për një strategji të re në luftën kundër ekstremizmit në rajon. Holbrooke tha më parë se arritja e paqës në Afganistan do të jetë më e vështirë sesa në Irak.
XS
SM
MD
LG