Ndërlidhjet

Tiranë: Gjyqtari Nuni e mbijetoi atentatin


Policia njoftoi se gjyqtari i Gjykatës Supreme të Shqipërisë, Ardian Nuni, 40 vjeçar, që është qëlluar me katër plumba nga një sulmues i panjohur, është jashtë rrezikut për jetë.

"Gjendja e zotit Nuni nuk paraqet rrezik për jetën e tij", thuhet në kumtesën e policisë.

Bëhet e ditur se 15 vetë janë ndaluar për marrje në pyetje, ndërsa një ekip i posaçëm i hetuesve po përpiqet ta identifikoj sulmuesin.

Gjykata Supreme e Shqipërisë tha se sulmi kundër Ardian Nunit ishte sulm kundër tërë sistemit të drejtësisë dhe kërkoi nga autoritetet që sulmuesi të kapet dhe të sillet para drejtësisë.
XS
SM
MD
LG