Ndërlidhjet

Afganistan: Vriten 5 fëmijë


Pesë fëmijë janë vrarë gjatë luftimeve mes forcave talibane dhe ushtarëve australianë në rajonin afgan të Uruzganit. Ky rajon është një nga bazat më të fuqishme të talibanëve.

Lajmi bëhet i ditur nga burimet zyrtare australiane.

Australia ka rreth 1100 trupa në Afganistan.
XS
SM
MD
LG