Ndërlidhjet

Thaçi: Shantazhi i Beogradit – i dështuar


Kryeministri i Kosovës, HashimThaçi, tha sot se "viti i parë i shtetit ishte i suksesshëm dhe secili qytetar i Kosovës duhet të ndjehet krenar për atë që ka bërë për liri dhe shtet".

Ai tha se qeveria po i ndërmerrë të gjitha masat në mënyrë që shënimi i njëvjetorit të kaloj në mënyrë të qetë dhe dinjitoze.

Mëtutje ai theskoi se "pretendimi për shantazh nga Beogradi do të jetë njëherë e përgjithmonë i dështuar".
XS
SM
MD
LG