Ndërlidhjet

Femra e parë ministre në Arabinë Saudite


Mbreti Abdullah i Arabisë Saudite ka larguar dy zyrtraë të lartë në kabinetin qeveritar, të njohur për qëndrimet e tyre të linjës së ashpër sa i përket fesë.

Abdullah ka larguar nga detyra kreun e policisë fetare dhe një gjyqtar të lartë. Ky i fundit vitin e kaluar kur tha se ishte e lejueshme të vriteshin pronarët e televizioneve që jepnin programe imorale.

Ribërja e kabinetit qeveritar përfshin dhe të parën femër në postin e ministres.
XS
SM
MD
LG