Ndërlidhjet

Japoni: Ministri dha dorëheqje për shkak të alkoolit


Ministri i financave i Japonisë, Shoichi Nakagawa, dha dorëheqje pas presioneve lidhur me akuzat se ishe i dehur gjatë një konference për shtyp, në një samit ndërkombëtar.

Ministri Nakagawa i refuzoi akuzat si ishte i dehur në samitin e fundit të grupit G7 në Romë, duke thënë se jolidhshmëria e fjalëve dhe keq shqiptimi ishin shkaktuar nga barërat, që i kishte përdorë për shkak të ftohjes.

Kryeministri Taro Aso e pranoi dorëheqjen e tij.
XS
SM
MD
LG