Ndërlidhjet

Seul: Penjani t'i kthehet bisedimeve


Presidenti i Koresë së Jugut ka kërkuar nga Koreja e Veriut të heqë dorë nga planet për prodhimin e armëve të shkatërrimit në masë dhe t'i rikthehet bisedimeve me Seulin.

Koreja e Veriut i ka rritur tensionet rajonale gjatë javëve të fundit me provat e raketave me rreze të gjatë veprimi që preknin edhe territorin e Alaskës në SHBA.
XS
SM
MD
LG