Ndërlidhjet

Pakistan: Vritet një kryetar bashkie


Në një sulm me bomba në veriperëndim të Pakistanit, të cilin besohet ta kenë kryer talibanët,
ka humbur jetën kryebashkiaku Hair Ulah, ka bërë të ditur policia pakistaneze. Në Vaziristanin Verior, që kufizohet me Afganistanin , janë të shpeshta sulmet e talibanëve ndaj zyrtarëve policorë dhe qeveritarë vendorë.

Newsletter

Gjithçka që duhet të dini për temën më të diskutuar të javës jua sjellim të enjteve në tre minuta. Regjistrohuni për t'u informuar të parët!

XS
SM
MD
LG