Ndërlidhjet

Largohet Haan nga kombëtarja


Trajneri i kombëtares shqiptare, Ari Haan, do të largohet nga detyra për shkak të rezultateve të dobëta, njofton Federeta e Futbollit të Shqipërisë.

"Vendimi erdhi si rezultat i ndeshjeve të dobëta të ekipit të Shqipërisë dhe dështimit në ndeshjet e fundit për të arritur objektivin e paracaktuar për një vend më të mirë në grup, gjatë ndeshjeve kualifikuese për kampionatin botëror Afrika e Jugut 2010", njoftoi Federata.

Holandezi Haan zëvendësoi kroatin Otto Bariç në dhjetor të 2007-ës.
XS
SM
MD
LG