Ndërlidhjet

Festohet vrasja e Osama bin Ladenit

  • RFE /RL

Mijëra njerëz kanë mbushur rrugët e kryeqendrave amerikane për të festuar vrasjen e udhëheqësit të Al Kaidës, Osama bin Laden. Turmat e tubuara në Nju Jork dhe Uashington kanë brohoritur “Fitore, fitore” për atë që nga autoritetet amerikane është cilësuar si arritje e madhe në luftën kundër terrorizmit. (v.t.)

XS
SM
MD
LG