Ndërlidhjet

Saberi kthehet në SHBA


Roksana Saberi gazetare iraniano &ndash; amerikane q&euml; kaloi 4 muaj n&euml; burgjet e Iranit, &euml;sht&euml; kthyer n&euml; Shtetet e Bashkuara. <br />Gazetar&euml;ve t&euml; pranish&euml;m ajo u tha se ndihej &ldquo;shum&euml; mir&euml;&rdquo;. Ajo ka falenderuar presidentin e SHBA-ve Barak Obam&euml;n, sekretaren e shtetit Hilari Klinton, grupet p&euml;r t&euml; drejtat e njeriut dhe gazetar&euml;t p&euml;r mb&euml;shtetjen gjat&euml; koh&euml;s sa ishte e burgosur.<br />"Nj&euml; gj&euml; q&euml; m&euml; ka mbajtur, p&euml;r sa koh&euml; isha n&euml; burg, ishte k&euml;ndimi i hymnit amerikan p&euml;r vetvete. Jam e lumtur q&euml; jam kthyer n&euml; tok&euml;n e liris&euml;", ka th&euml;n&euml; Roksana Saberi.&nbsp; <br />

Newsletter

Gjithçka që duhet të dini për temën më të diskutuar të javës jua sjellim të enjteve në tre minuta. Regjistrohuni për t'u informuar të parët!

XS
SM
MD
LG