Ndërlidhjet

Protesta kundër Putinit

  • RFE /RL

"Rusia kundër Putinit"
Policia ruse ka penguar planet e opozitës për të protestuar kundër kryeministrit Vladimir Putin, në qendër të Moskës, të dielën, duke arrestuar kritikun e njohur të Kremlinit dhe më se 30 kundërshtarë të tjerë të Qeverisë.XS
SM
MD
LG