Ndërlidhjet

Klinton: Korea Veriore t'i lirojë dy gazetaret


Sekretarja amerikane e Shtetit, Hillari Klinton i ka bërë thirrje Koresë Veriore që t’i lirojë dy gazetaret amerikane, të cilat po gjykohen për “veprimtari armiqësore”.

Laura Ling dhe Euna Li u arrestuan në shtetin komunist në mars teksa raportonin për trafikimin e femrave.

Klinton i bëri thirrje Koresë Veriore që gazetareve t'u mundësohet që të kthehen në shtëpi “sa më shpejt të jetë e mundur”.

Autoritetet i akuzojnë dy gratë për hyrje ilegale nga Kina.
XS
SM
MD
LG