Ndërlidhjet

Kirkuk: Nga sulmi me bombë – 25 të vrarë


Nga një sulm me kamion-bombë në qytetin verior irakian, Kirkuk, sot janë vrarë së paku 25 veta dhe janë plagosur shumë të tjerë.

Agjencitë e lajmeve raportojnë se qyteti Kirkuk, i pasur me naftë, është goditur nga tensionet ndërmjet komuniteteve kurde, turkmene dhe arabe.
XS
SM
MD
LG