Ndërlidhjet

Johanesburg: SHBA dhe Brazili në gjysmëfinale


Në Kupën e Konfederatave në futboll në Afrikën e Jugut, Brazili dhe Shtetet e Bashkuara janë kualifikuar për gjysmëfinale.

Shtetet e Bashkuara e mundën Egjiptin 3:0, ndërsa Brazili e shënoi fitoren e tretë radhazi, duke e mundur kampionin e botës, Italinë, gjithashtu me rezultat 3:0.

Në gjysmëfinale, SHBA do të luajë me Spanjën, ndërsa Brazili me Afrikën e Jugut.

Newsletter

Gjithçka që duhet të dini për temën më të diskutuar të javës jua sjellim të enjteve në tre minuta. Regjistrohuni për t'u informuar të parët!

XS
SM
MD
LG