Ndërlidhjet

Qytetarët rusë për raportet SHBA-Rusi

  • RFE /RL

Barak Obama dhe Dmitri Medvedev

Vizita e presidentit amerikan, Barak Obama, në Rusi është parë si një përpjekje për përmirësimin e marrëdhënieve amerikano-ruse. Vetë presidenti i SHBA-ve, takimin e tij të parë me kryeministrin rus, Vladimir Putin, e quajti "një mundësi të shkëlqyer për t’i vënë marrëdhëniet SHBA-Rusi në një nivel më të fortë”. Edhe qytetarët rusë, në një anketë për Radion Evropa e Lirë, shprehen optimistë se raportet mes dy vendeve do të përmirësohen në të ardhmen.


XS
SM
MD
LG