Ndërlidhjet

Shpërthime të reja në Bagdad, 2 të vrarë


Autoritetet policore ne Irak kanë bërë të ditur se të paktën 2 persona janë vrarë dhe 10 të tjerë janë plagosur, kur një bombë e vendosur në biçikletë shpërtheu në qendër të Bagdadit.

Sulmi i mëngjesit të sotëm vjen pas një seri shpërthimesh që ndodhën dje, duke lënë të vdekur 95 persona dhe mbi 500 të lënduar.

Shpërthimet e djeshme ishin më vdekjeprurëset në 18 muajt e fundit në Irak.
XS
SM
MD
LG