Ndërlidhjet

Politika dhe kultura


Përfaqësuesit armenë në Eurovizion, maj 2009.
Përfaqësuesit armenë në Eurovizion, maj 2009.
Azerbajxhanasi Roshvan Nasirli, 25 vjeç, është thirrur nga Ministria e Sigurisë Kombëtare për të shpjeguar se pse ka votuar për këngën armene në Eurovizion, që u mbajt në maj.

Armenia dhe Azerbajxhani, nga shkurti i 1988-ës deri në maj të 1994-ës kishin zhvilluar konflikt të armatosur në enklavën e quajtur Nagorno-Karabak, e cila ndodhet në jugperëndim të Azerbajxhanit.

Azerbaijani Interrogated Over Musical Vote
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:27 0:00
XS
SM
MD
LG