Ndërlidhjet

Çmimi i naftës mbi 79 dollarë për fuçiÇmimi i naftës është rritur mbi 79 dollarë për fuçi, që është rekord i ri për këtë vit, dhe është pasojë e rimëkëmbjes ekonomike.

Javën e kaluar çmimi e tejkaloi barrierën pesë muajshe, prej 65 deri 75 dollarë për një fuçi, si pasojë e rënies së vlerës së dollarit dhe mundësitë e këndelljes së ekonomisë globale dhe rrëtjes së kërkesave për karburant.
XS
SM
MD
LG