Ndërlidhjet

Kopenhagë: U arrestuan 300 protestues


Policia e Danimarkës tha se afro 30 mijë veprimtarë demonstruan sot në qendër të Kopenhagës, duke bërë thirrje që pjesëmarrësit e konferencës ndërkombëtare të arrijnë marrëveshje për parandalimin e nxehjes globale.

Disa protestues gjuajtën me tulla dhe i thyen dritaret në qendër të qytetit.

Policia tha se i ka arrestuar afro 300 vetë.
XS
SM
MD
LG