Ndërlidhjet

Nga sonte s'ka viza për Serbinë, Malin e Zi, MaqedoninëNga mesnata e sotme qytetarët e Serbisë, Malit të Zi dhe Maqedonisë do të udhëtojnë pa viza në shumicën e vendeve të Bashkimit Evropian.

Banorët e tre shteteve ballkanike mund të qëndrojnë deri në 90 ditë në gjashtë muaj në vendet e zonës së Shengenit. Udhëtimi pa viza nuk parasheh edhe të drejtën e punës në vendet perëndimore.
XS
SM
MD
LG