Ndërlidhjet

Papa bëri daljen e parë nga dita e sulmitPapa Benedikti XVI e ka bërë sot udhëtimin e parë jashtë Vatikanit, që nga Mesha e Krishtlindjeve, kur një grua me çrregullime mendore e kaloi barikadën në Bazilikën e Shën Pjetrit dhe e rrëzoi papën për tokë.

Papa 82 vjeçar sot u ndau ushqim të varfërve në një kuzhinë në Romë.

Bëhet e ditur se sulmuesja 25 vjeçare, Suzana Maiolo, ende ndodhet në një klinikë psikiatrike.

XS
SM
MD
LG