Ndërlidhjet

Inaugurimi i presidentit të SHBA-ve, Barak Obama, dhuna në Irak e Afganistan, 60-vjetori i NATO-s, kriza ekonomike, zgjedhjet në Iran dhe përleshjet që i pasuan, vdekja e yllit të popit, Majkëll Xhekson, bisedimet amerikano-ruse, përvjetori i rënies së Murit të Berlinit, vendimi për rritjen e numrit të trupave amerikane në Afganistan, samiti për ndryshimit klimatike... – ishin vetëm disa nga ngjarjet që shënuan 2009-ën.


XS
SM
MD
LG