Ndërlidhjet

Dhjetëra mijëra njerëz thuhet të kenë vdekur nga tërmeti i fuqishëm që ka goditur Haitin ditën e martë, më 12 janar. Tërmeti i fuqishëm prej 7 shkallë Rihter, ishte më i rëndi në 200 vjetët e fundit. Haiti ka nëntë milionë banorë dhe është njëri nga vendet më të varfra në hemisferën perëndimore.

Të ndërlidhura

XS
SM
MD
LG