Ndërlidhjet

Përgjegjësit e sulmeve në Moskë

  • RFE /RL

Moskë, 29 mars 2010

Vyacheslav Izmailov, gazetar i së pavarurës Novaya Gazeta, fajëson autoritetet ruse si dhe metodat e tyre të ashpra në Çeçeni, për krijimin e sulmuesve vetëvrasës, të cilët hodhën veten e tyre në erë në metrotë e Moskës. Nga këto sulme rezultuan 39 viktima dhe mbi 50 të plagosur. Dyshimet për shpërthimet kanë rënë mbi grupet militante nga rajoni rus i Kaukazit Verior.

XS
SM
MD
LG