Ndërlidhjet


Një tërmet i fuqishëm në jug të kufirit SHBA-Meksikë ka shkaktuar dridhje në Los Anxheles dhe San Diego, si dhe është ndjerë në gjithë Kaliforninë. Shërbimi Gjeologjik në Shtetet e Bashkuara ka thënë se tërmeti me magnitudë 7.2 shkallë goditi në Baja Kalifornia, 175 km në lindje të qytetit Tihuana.


XS
SM
MD
LG