Ndërlidhjet

Një vit pas zotimeve për një botë pa armë bërthamore, presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barak Obama, dhe ai i Rusisë, Dmitri Medvedev, realizuan këtë synim me nënshkrimin e Marrëveshjes së cilësuar si historike. Kjo marrëveshje gjithashtu është vlerësuar si e arritur e madhe në raportet Uashington-Moskë.

XS
SM
MD
LG