Ndërlidhjet

YouTube feston 5-vjetorin e videos së parë të shkarkuar në një sajt, i cili që atëherë është bërë propaganduesi më i famshëm i videove online. Më 23 prill, Jawed Karim – themelues i YouTube-it – kishte shkarkuar videon e quajtur “Unë në kopshtin zoologjik”, duke nxitur kështu senzacion në internet.

Klipi 19-sekondash ishte filmuar në kopshtin zoologjik në San Diego dhe paraqiste elefantët dhe një dhi shumë të zëshme pranë Karimit të nevrikosur.

Tani, më shumë se një miliard video publikohen çdo ditë nga përdoruesit në mbarë botën dhe faqja është në pronësi të Google-it.


"Unë në kopshtin zoologjik"

XS
SM
MD
LG