Ndërlidhjet

Stuhitë në shtetin e Misisipit në SHBA kanë shkaktuar të paktën 9 viktima, në mesin e tyre dhe fëmijë. Në 17 qarqe është shpallur gjendje e jashtëzakonshme. Tornadot gjithashtu janë raportuar edhe afër shtetit të Luizianës, Arkansasit dhe Alabamës, ku erërat, raportohet nga meteorologët, po lëvizin drejt lindjes.


XS
SM
MD
LG