Ndërlidhjet

FIFA dhe “Sony” kanë zgjedhur këngën Waka Waka (Kësaj Radhe për Afrikën) si këngë zyrtare të Kampionatit Botëror të Futbollit që do të mbahet në Afrikën e Jugut. Kënga është shkruar nga Shakira, këngëtare me famë botërore nga Amerika Latine, e cila do të performojë me bendin afrikano-jugor “Freshlyground”.

Waka Waka (This Time for Africa) është emri i himnit të ri të futbollit dhe me tinguj ritmik afrikan në sfond, kënga paraqet vitalitetin dhe energjinë e kontinentit nikoqir.


XS
SM
MD
LG