Ndërlidhjet

Turqi: Rrëzohet autobusi me turistë rusë

  • RFE /RL

Ekipet e shpëtimit në kërkim të të mbijetuarve.
Një autobus, që transportonte turistë rusë, është rrëzuar në lum, duke shkaktuar vdekjen e 16 personave dhe plagosjen e 25 të tjerëve. Turistët po udhëtonin nga Antalia drejt pjesës qëndrore të Turqisë. Punonjësit e shpëtimit po punojnë për t'i nxjerrë të plagosurit dhe kufomat nga vendi i aksidentit.


XS
SM
MD
LG