Ndërlidhjet

Indi: 71 të vdekur nga përplasja e trenave

  • RFE /RL

Nga aksidenti në Kalkutë...
Nga përplasja e dy trenave në Indi kanë vdekur së paku 71 njerëz dhe mbi 200 janë plagosur. Përplasja ndodhi pasi një tren pasagjerësh doli nga shinat si rezultat i një shpërthimi.

Aksidenti ndodhi mëngjesin e sotëm në qytetin e Kalkutës dhe burimet zyrtare thanë se pritet rritje e numrit të viktimave.

Shpërthimi që kishte si cak trenin, ndodhi në një rajon që është një nga qendrat e rebelëve maoistë në Indi.

Policia e Indisë thaë se kryengritësit maoistë janë përgjegjës për fatkeqësinë.


XS
SM
MD
LG