Ndërlidhjet

Gjermania është fituese e Festivalit Evropian të Këngës, me baladën “Satellite”, të kënduar nga 19-vjeçarja Lena. Këngëtarë nga 25 shtete konkurruan për çmimin e Eurovizionit, që është gara më e madhe e këngës në Evropë, si dhe një nga ngajrjet më të shikuara në botë.


XS
SM
MD
LG