Ndërlidhjet

Sulmohen furnizimet ushtarake të NATO-s

  • RFE /RL

Islamabad, 9 qershor 2010.
Kamionët me furnizime ushtarake për forcat e jashtme në Afganistan, janë sulmuar nga militantët e dyshuar afër kryeqytetit pakistanez, Islamabad. Policia tha se së paku shtatë vetë kanë humbur jetën. Oficeri pakistanez i policisë, Tarir Alam, i ka përshkruar sulmuesit si “terroristë”, që kishin arritur me dy makina dhe gjashtë motoçikleta.

XS
SM
MD
LG