Ndërlidhjet

Afganistan: Të lodhur nga lufta

  • RFE /RL

Kandahar
Banorët e provincës afgane Kandahar, që ndryshe njihet edhe si bastion i kryengritësve talibanë, shprehen të lodhur nga lufta, dhuna dhe mungesa e sigurisë. Shumica nga ta mendojnë se duhet të ndalojnë ofensivat ushtarake dhe të bëhet paqe me talibanët.

Më shumë materiale

XS
SM
MD
LG