Ndërlidhjet

Obama dhe Medvedev drekuan hamburgerë

  • RFE /RL

Gjatë drekës...
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Barak Obama, dhe homologu i tij rus, Dmitri Medvedev, i kanë bërë vizitë të papritur një lokali të njohur të hamburgerëve. Dy presidentët kanë drekuar hamburgerë në Ray’s Hell Burger, pas takimit që zhvilluan në Shtëpinë e Bardhë. Në konferencën e përbashkët për media, Obama e vlerësoi Medvedevin si partner të fortë dhe të besueshëm.


XS
SM
MD
LG