Ndërlidhjet

Toronto: Mbi 400 të arrestuar gjatë protestave

  • RFE /RL

Toronto
Më shumë se 400 njerëz janë arrestuar gjatë protestave në Toronto kundër samitit ekonomik të G20-ës, njoftoi policia kanadeze. Gjatë trazirave u është vënë flaka automjeteve dhe janë thyer vitrinat e shitoreve në qendër të qytetit. Zëdhënësi i policisë së Torontos, Tim Barous, tha se gjithsejtë 412 njerëz janë arrestuar.


XS
SM
MD
LG