Ndërlidhjet

Pakistan: Shkon në 42 numri i viktimave

  • RFE /RL

Lahore
Mbi 42 persona kanë vdekur dhe së paku 180 të tjerë janë plagosur kur dy atentatorë vetvrasës sulmuan një vend kulti në qytetin pakistanez të Lahores. Qindra besimtarë gjendeshin në objektin e kultit në momentin e sulmit.

XS
SM
MD
LG