Ndërlidhjet

Instituti Meteorologjik i Moskës ka regjistuar temperaturën prej 37.2 gradësh, që është më e larta në Rusi që kur kanë nisur matjet. Meteorologët parashikojnë ngritje në 40 gradë të enjten, përderisa gjatë fundjavës pritet rënie graduale e temperaturave. Vala e nxehtë po shkakton probleme shëndetësore në veçanti te të moshuarit dhe fëmijët.

XS
SM
MD
LG