Ndërlidhjet

Pakistan: Përmbytjet pengojnë ndihmat

  • RFE /RL

Pakistan
Përmbytjet në Pakistan kanë lënë rreth dy milionë banorë të pastrehë. Si pasojë e rrëshqitjeve të dheut dhe shirave të furishëm, shumë të mbijetuar në veri të vendit nuk kanë marrë asnjë ndihmë dhe gjendja e tyre sa vjen e rëndohet. Zyrtarët thonë se të paktën 1.600 njerëz kanë vdekur që nga fillimi i katastrofës.
XS
SM
MD
LG