Ndërlidhjet

Plagët e luftës

  • RFE /RL

11 vjet që nga përfundimi i luftës në Kosovë, ende nuk dihet për fatin e mbi dy mijë personave të pagjetur
Në Ditën Ndërkombëtare të të Pagjeturve, familjarë të personave të pagjetur kanë ripërtërirë sërish fotografitë e këtyre personave, të varura në rrethojat e ndërtesës së Kuvendit, me shpresë se ky veprim do të trokasë në ndërgjegjen e institucioneve vendore dhe ndërkombëtare për ta marrë më seriozisht zbardhjen e fatit të të pagjeturve.
XS
SM
MD
LG