Ndërlidhjet

Përkujtohen viktimat e 11 Shtatorit

  • RFE /RL

Nju-Jork, lule në kujtim të viktimave nga sulmet e 11 Shtatorit
Të afërm dhe miq të viktimave nga sulmet terroriste më 11 Shtator 2001, në Shtetet e Bashkuara, u mblodhën në një ceremoni solemne në Ground Zero, në Nju-Jork, për të përkujtuar dhe nderuar ata.

Në përvjetorin e nëntë të sulmeve ku humbën jetën rreth 3000 persona, ishte i pranishëm edhe nënpresidenti i SHBA-së, Xho Bajden.

XS
SM
MD
LG