Ndërlidhjet

Gjermani: Nga shpërthimi e të shtënat – 4 të vrarë

  • RFE /RL

Loerrach
Katër vetë janë vrarë, ndërsa një polic është plagosur rëndë në qytetin jugperëndoimor gjerman, Loerrach. Policia tha se dy njerëz u gjetën të vdekur pas një shpërthimi dhe zjarrit në një ndërtesë në këtë qytet, që ndodhet afër kufirit Zvicër – Francë.

Mediat gjermane raportuan se një grua, nga kjo ndërtesë, kishte hyrë në spitalin e afërt dhe kishte hapur zjarr, duke e vrarë një punëtor të spitalit.

Më vonë, kjo grua u vra nga policia.

XS
SM
MD
LG