Ndërlidhjet

Dy kozmonautë rusë dhe një astronaut amerikan janë nisur drejt Stacionit Ndërkombëtar të Hapësirës. Anija kozmike ruse u nis nga kozmodromi i Bajkanurit në Kazakistan. Aleksandër Kaleri, Oleg Skripoçka dhe Skot Kelli do t’iu bashkohen pas dy ditësh tre astronautëve të tjerë që janë në Stacion aktualisht.

Më shumë materiale

XS
SM
MD
LG