Ndërlidhjet

Mustafa: Prishja e koalicionit – vendim i ngutshëm

  • RFE /RL

Isa Mustafa
Kryetari i komunës së Prishtinës, Isa Mustafa, ka deklaruar sot se nuk është pajtuar me vendimin e Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës për t’u tërhequr në këtë periudhë nga koalicioni me Partinë Demokratike të Kosovës.

Isa Mustafa pas një takimi me kryetarin e LDK-së, Fatmir Sejdiu, ka thënë se vendimi për të dalë nga koalicioni është i ngutshëm dhe i papërshtatshëm për këtë kohë.

Ai ka shtuar se vazhdimisht ka qenë për prishjen e koalicionit, por jo në këtë kohë të papërshtatshme.

Mendimi juaj

Trego komentet

XS
SM
MD
LG