Ndërlidhjet

Tuvalu, njohja e 72-të për Kosovën


Misioni i përhershëm i Tuvalusë në Organizatën e Kombeve të Bashkuara ka njoftuar se qeveria e këtij vendi e njeh Republikën e Kosovës si shtet të pavarur dhe sovran.

Njoftimi u bë i ditur nga Ministria e Jashtme e Kosovës.

Kjo njohje e çon numrin e vendeve që e kanë pranuar Kosovën në 72.
XS
SM
MD
LG