Ndërlidhjet

Përmbyllet fushata zgjedhore në Rahovec


Partitë politike në Kosovë përmbyllin sot fushatën për zgjedhjet e parakohshme për pushtetin lokal në Rahovec, që do të mbahen të dielën, më 21 nëntor.

Ish kryetari i komunës së Rahovecit, Qazim Qeska nga rradhët e Partisë Demokratike, pati dhënë dorëheqje nga ky post, për t’u rikthyer më vonë në atë funksion pas 47 ditësh.

Gjykata Kushtetuese e Kosovës pati vendosur se në rastin Qeska, kishte pasur shkelje të Kushtetutës.

Në garë për kryetar komune të Rahovecit janë kandidatë nga PDK-ja, LDK-ja, AAK-ja, AKR-ja dhe LDD-ja.
XS
SM
MD
LG