Ndërlidhjet

Rikthehet Miss Bagdadi

  • RFE /RL

Lufta dhe sundimi i Partisë Ba'ath në Irak kanë pamundësuar organizimin e konkursit të bukurisë në këtë vend. Pas gati 30 vjetësh, shumë vajza irakiane kanë nisur garën për titullin "Miss Bagdadi 2010". Të shumtë janë ata që ngjarjen e shohin si shprehje të lirive personale, por edhe rikthim në jetën normale.

XS
SM
MD
LG